• Dovolená na Srí Lance

  Posted on 29.9.2016 by Butch in Různé.
  Bella Nilaveli Beach - resort

  Bella Nilaveli Beach – resort

  Na úplném počátku bylo pouze vědomí, že v září bychom rádi na dovolenou. A po loňské návštěvě Andalusie, jsme opět rádi směřovali naše kroky do tepla a k moři. To že nám nakonec dovolená vyjde tak daleko od domova, jsme vůbec v plánu neměli. Spouštěcím impulsem byla akce na letenky společnosti FlyDubai. Ze třech nabízených destinací jsme nakonec s Klárkou zvolili právě Srí Lanku. Ani jeden z nás neměl žádnou zkušenost s lokalitou tohoto pásma. Letenky jsme během víkendové akce pořídili a rozhodovali se co dál. Začalo studování informací kam na Srí Lanku. Byli jsme omezeni pouze týdnem volna, takže na nějaké putování po ostrově to nebylo. Chtěli jsme k moři, chtěli jsme teplo, chtěli jsme slunce a nechtěli jsme deště. A tak jsme zvolili nejprve turisticky navštěvovaný jih, oblast města Galle, pláž Unawatuna. Ubytování zabookováno. Těšení se na dovolenou. Ale stále přišlo váhání ohledně rozdílných informací k počasí, nakonec jsme kontaktovali Čechy co bydlí na Srí Lance a řekli jim svůj termín návštěvy ostrova, a tak nám bylo doporučeno, že pokud můžeme lokalitu ještě změnit, ať volíme východní pobřeží ostrova, tam deště přicházení díky monzunům až v listopadu. Jih zrušen, východ pobřeží zabookován, konkrétně pláž Nilaveli poblíž města Trincomalee. Cesta do letoviska byla najednou složitější. Východní část ostrova není tolik navštěvovaná a veřejná doprava tam jezdí výrazně méně. Vlak pouze v noci a to 16 hodin, autobusy s přestupy, a tak jsme volili auto s řidičem, který nás na místo z letiště odveze.

  srilanka2016_11

  Koneswaram klášter

  Cestování z domova na místo bylo opravdu dlouhé, nejprve autobusem z ČB do Prahy, pak veřejnou dopravou na letiště, let do Dubaje, pak let do Colomba a pak již zmiňovaný transfer z letiště do hotelu, který trval 5hodin. Ono celé cestování z domova do hotelu trvalo 27hodin. 27hodin, které byly únavné, ale které stály za to. Východní pobřeží Srí Lanky, je stále ještě turisticky tolik nenavštěvované, jednak svou vzdáleností od letiště u Colomba, tak i proto, že ještě před několika lety zde doznívaly doby občanské války. A právě to dělá z tohoto místa doslova ráj na Zemi. Během našeho týdne jsme stihli šnorchlování na Pigeon Islandu , jedním ze dvou mořských národních parků na ostrově, návštěvu města Trincomalee se všemi pamětihodnostmi a hlavně tradičním, jihoasijským, typickým ruchem, návštěvy klášterů Koneswaram, který se tyčí nad městem, dále jeden z největších budhistických klášterů v oblasti Sri Lakshmi Narayana Perumal Kovil a hlavně druhý nejstarší klášter na Srí Lance resp. ruiny kláštera Welgam Viharaya . A na zpáteční cestě z východního pobřeží zpět na letiště, jsme se s řidičem domluvili na návštěvě jednoho ze skvostů Srí Lanky, skalní pevnosti Sigíria .

  Sigíria

  Sigíria

  Společně s kulturou a historií jsme poznávali i místní faunu a flóru, a tak nás obohatili zážitky s různými vodními či suchozemskými zvířaty. A nejen se zvířaty, i místní lidé jsou úžasní, člověk až žasne, jak neztrácejí pozitivnost a elán, i přes všechny trápení posledních let, jakými byla živelná pohroma Tsunami, či zmiňovaná občanská válka. Dovolená byla nakonec krátká, ale to jen proto, že se podařila se vším co jsme si přáli, a tak nezbývá, než se tam ještě někdy vrátit. Já tedy osobně moc chci. Teď už mě jen čeká klasická podzimní makačka, protože bych se opět rád dobře připravil na další sezónu a popral se o pořádné výkony na poli lehkoatletickém.

   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.