• Golfový rok 2016, hektický, ale úplně jinak

  Posted on 28.12.2016 by Butch in Golf, Různé.

  Má hráčka Gabriella Cowley a já čteme dráhu puttu (foto Tristan Jones)

  Letošní rok se pro mě stal, co se týče golfového koníčku, velice přelomovým. Vrátím se o dva roky zpět, do roku 2013, kdy jsem, krom výpomoci jako caddy Pavlu Ambrožovi, poprvé okusil atmosféru LET (Ladies European Tour) při turnaji na hřišti Dýšina poblíž Plzně. Tenkrát jsem jako caddy, jehož služby zajišťoval head caddy turnaje, dostal příležitost pracovat pro čínskou hráčku Jia Yun Li. Atmosféra a vše kolem mě nadchlo, poznal jsem, že je to něco, čemu bych se ve svém volnu rád věnoval. Začal jsem pracovat na své angličtině, neboť toto je pro práci na túře jedna z nejdůležitějších věcí, krom znalosti golfu jako takového a vše co k tomu patří. Následující rok jsem kvůli termínu atletického MS ve francouzském Lyonu jako caddy na Dýšině nepracoval, a o to víc jsem se těšil na letošní rok.

  Poslední putt při turnaji Czech Ladies Master 2016 na Dýšině

  A letošek pro mě opět začal Czech Ladies Masters na Dýšině. Shoda náhod chtěla k tomu, že jsem jako caddy mohl pracovat s anglickou hráčkou Gabriella Cowley. Turnaj byl skvělý, jen se nám nepodařilo projít CUTem. Nicméně s Gabi jsme zůstali v kontaktu a za pár dní po Dýšině mi přišla nabídka, kterou jsem nemohl odmítnout, protože jsem o ní snil. Dostal jsem nabídku přijet pracovat jako caddy v září na turnaj LET do německého Düssledorfu. Už jsem byl oficiální caddy patřící do týmu hráčky. Už jsem byl v kolotoči dění, takže tréninky, cvičná kola, turnaj, oficiální hotel, vše co do golfového kolotoče profesionální tour patří.

  ISPS Handa Ladies Master 2016 – Hubbelrath, Německo

  V Düssledorfu se nám také podařilo projít CUTem, a zaznamenali jsme tak výsledek děleného 31. místa v turnaji. A já dostal i své první oficiální bonusové odměny.  Ještě před Düssledorfem jsem pomohl jako caddy, jako již tradičně, při lokálním amatérském turnaji SGA v domácím golfovém klubu na Svachově Lhotce, svému kamarádovi Pavlovi Ambrožovi k celkovému vítězství. Takže profese golfového caddy mi vzkvétala.  Po Düssledorfu jsem si dopřál konečně dovolenou a když jsem se vrátil, jako na potvoru mi přišel dotaz na možnost práce jako caddy od Gabi. Musel jsem se omluvit a bylo mi to líto. To jsem ale netušil, že letošní rok jako caddy pro mě ještě nekončí.

  Vítězství na SGA 2016 – Pavel Ambrož

  Přišel prosinec a mobilní telefon mi opět pípnul. Opět zpráva, opět dotaz a opět nabídka, která se neodmítá. Souhlasil jsem a bojoval v zaměstnání a volno pro finálový turnaj v boji o plnohodnotnou hrací kartu na LET pro sezónu 2017. Vše mi klaplo a já mohl letět pomoci Gabi do marocké Marakéše bojovat o živobytí pro sezónu 2017. Čekaly nás čtyři kola na dvou různých hřištích (Samanah a Amelkis). Museli jsme je zvládnout, abychom se probojovali do pátého, finálového kola, kde startuje posledních 60 hráček, které pak bojují o plnou hrací kartu na sezónu 2017. A tu dostane prvních 30 hráček. Takže úkol byl jasný, tlak byl ohromný.

  První jamka finálového dne Lalla Aicha Tour School 2016 na hřišti Samanah v Marakéši (foto Tristan Jones)

  Bojovali jsme, jako caddy jsem se snažil odvádět co nejlepší práci, být co nejvíce nápomocen a zároveň být stále ten klidný, ten pozitivní. Turnaj vyšel, dobojovali jsme na celkovém děleném 16. místě se skóre -6 ran. A já zažil tu euforii a pocity tohoto sportu. Je to diametrálně rozdílné od „mé“ atletiky, ale pro mě velice poučné. Jsem moc rád, že to pro co jsem byl pozván svou hráčkou, to v co mi byla dána důvěra, se podařilo a teď si přeji a budu doufat, že mě čeká zajímavý golfový rok 2017. Pro mě to znamená, nepolevit ve studiu angličtiny a začít správně plánovat dovolenou, abych mohl být k dispozici na turnaje. A těšit se, zda přijde další nabídka a možnost plnit si svůj sen být „profi caddym“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.