• První měsíc přípravy zakončen týdnem v Alpách. První výstup na Grimming.

    Posted on 30.10.2017 by Butch in Atletika, Trenérství.

    Říjen byl prvním měsícem po zranění, kdy jsem se opřel do přípravy bez nějakých omezení. Nastavil jsem stejný model přípravy jako na jaře, a tak se mým útočištěm pro říjen stali kopce za městem. Přesněji vrch Kluk a Kleť. Příprava je zaměřena převážně na rozvoj kondice, síly, silové vytrvalosti, což znamená v praxi běhání do kopců různých sklonů, poskoky, speciální bežecká cvičení a také výstupy na vrcholky kopců, potažmo hor. Poslední říjnový týden jsem pak strávil v rakouských Alpách, kde jsem kromě pokračování v přípravě, absolvoval výstup na horu Grimming 2351m.

    Ve stejném modelu bych rád pokračoval i v listopadu, jen do skladby chci zapracovat i tréninky s činkou v posilovně. A jak mi dovolí počasí, světlo a viditelnost, rád bych ještě veškeré tréninky absolvoval v přírodě, než se vydám na stadion. Pevně doufám, že zdraví bude stále sloužit a problém se svalem, který mě trápil celé léto, bude už pouze minulostí.

    Grimming je izolovaná vápencová hora v Rakousku. Nachází se mezi údolím Ennstal a masivem Salzkammergutberge. Horopisně se patří do Severních vápencových Alp a řadí se dle různých zdrojů do pohoří Dachstein či masivu Totes Gebirge. Vrchol Grimming leží nad údolím řeky Enns nad městem Irdning v spolkové zemi Štýrsko. Jde o ultraprominentní horu (1518 m) tvořící přirozenou dominantu svému okolí, které povětšinou převyšuje o 1700 metrů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.