Spartan Race 2022: očima svěřenců

Spartan Race je jedním z nejpopulárnějších závodů překážkového běhání na světě. Je to kombinace běhu a zdolávání překážek. Běží se za jakéhokoliv počasí a terén bývá velmi náročný. Založil jej Joe De Sena ve Spojených státech amerických v roce 2010 a brzy poté se rozšířil do celého světa.
Pro sezónu 2022 jsem plně připravil tréninkový plán pro Tomáše Hubingera a tak letošní rok byl pro nás oba něčím novým. Na konci sezóny SR se k naší spolupráci připojila i Jana Syručková a tak pro sezónu 2023 budu připravovat již borce dva.
Sezóna 2022 obou borců ve statistikách a zhodnocena závodníky samotnými.

Tomáš Hubinger
V sezóně 2022 absolvoval 10 závodů na území Maďarska, Slovenska a Česka.
Čtyři závody typu Sprint, kde ve své věkové kategorii skončil vždy v TOP20. Nejlepším umístěním bylo 9. místo ve své věkové kategorii (zároveň to bylo 45. místo mezi muži celkově) na závodě 18. června v Litoveli.
Čtyři závody typu Super, kde ve své věkové kategorii skončil vždy v TOP25. Nejlepším umístěním bylo 13. místo ve své věkové kategorii (zároveň to bylo 84. místo mezi muži celkově) na závodě 18. září v Deštné.
A dva závody typu Beast, kde ve své kategorii skončil na 31. a 27. místě, což celkově mezi muži znamenalo 170. a 205. místo.

Zhodnocení sezóny očima Tomáše:
Po pár sezónách Spartan race s přípravou dle vlastních tréninků, bylo třeba udělat změnu. Dát přípravě řád a smysl. Proto jsem oslovil kamaráda a trenéra Tomáše Železného. Před sezónou 2022 bylo přání se posunout ze 30. místa o něco výše a ke konci sezóny třeba atakovat i 10 místo. Díky Tomášovo profesionálnímu přístupu, kdy mi sestavil tréninky na míru a vše podrobně vysvětlil, sezóna byla nad očekávání úspěšná. 10 místo bylo atakováno hned od prvních závodů a bylo tomu po celou sezónu. Kdy hned 5 závodu z 10 bylo absolvováno s 0 na kontě trestů. Celá sezóna se nesla v posouvání limitů rychlosti, výdrže. Poznávání co tělo snese, jak reaguje na tréninkovou zátěž a jak se toto vše pozitivně projevuje při závodech. Nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Roční spolupráce s Tomášem se projevila vybojovaným 10 místem v CEU sérii (Central Europe serii). Sezónu 2022 bych hodnotil jako velice úspěšnou a zároveň jako závazek a motivaci pro sezónu 2023, kdy bych chtěl min. zopakovat výsledky, ideálně udělat další posun vpřed. Tome, je to rok co jsi mě začal trénovat, moc díky a těším se na další spolupráci.

Jana Syručková
V sezóně 2022 také absolvovala 10 závodů na území Maďarska, Slovenska a Česka.
Čtyři závody typu Sprint, kde ve své věkové kategorii skončila vždy v TOP20. Nejlepším umístěním bylo 3. místo ve své věkové kategorii (zároveň to bylo 28. místo mezi ženami celkově) na závodě 18. června v Litoveli.
Čtyři závody typu Super, kde ve své věkové kategorii skončila vždy v TOP30. Nejlepším umístěním bylo 6. místo ve své věkové kategorii (zároveň to bylo 76. místo mezi ženami celkově) na závodě 29. května ve slovenském Šamoríně.
A dva závody typu Beast, kde ve své kategorii skončila na 14. a 16. místě, což celkově mezi ženami znamenalo 101. a 69. místo.

Zhodnocení sezóny očima Janči:
Z počátku sezóny 2022 se u mě začala objevovat demotivace v tréninku. Letošní sezónu jsem se cítila slabší, i když některé výsledky byly lepší než předchozí roky. Zpestření v létě závodem 24 Ještěd přišlo mezi tu řadu Spartan race závodů vhod a ráda jsem vyzkoušela zase něco jiného. Povedla se kvalifikace na ME ve Spartan race, ale jinak sezónu vnímám spíše jako v mírném úpadku. Po doporučení tréninků u Tomáše Železného, jsem se opět dala do kvalitnějšího tréninku a hlavně úpravě nastavení mého způsobu trénování. Jelikož spolupráce přišla těsně s koncem závodní sezóny, nebyla možnost ověřit výsledky tréninků v závodě. Ale cítím se silnější, motivovanější a jsem ráda, že konečně někdo dává smysl a řád mému treninku. Těším se na sezónu 2023, kdy budu moci svůj posun konečně zúročit a věřím, že ta sezóna bude lepší, než ta letošní.

Spartan Race skupina „Zelený mor“