Svěřenci // Athletes

Gabriella Cowley
Gabriella (profil na LET) je výborná anglická profesionální hráčka golfu. S Gabi jsem se poprvé potkal v roce 2016 na turnaji LET, konaném v golf resortu Dýšina a právě od roku 2016 nepravidelně pomáhám Gabi coby golfový caddy. V létě 2018 jsme se, mimo jiné, domluvili na setkání v Českých Budějovicích, které mělo charakter pětidenního tréninkového kempu, zaměřeného na různá balanční cvičení, posilování, vytrvalost a schopnosti pro udržení herní kondice. Kemp navazoval rovnou na turnaj série LET Access, proto se nemohlo pracovat intenzivněji tak, aby se to negativně neodrazilo na hře v turnaji. Nicméně i těch pár dní bylo povedených a já pevně doufám, že i tato naše spolupráce bude pokračovat v budoucnu nadále.

ENG:
Gabriella is a talented professional golfer from England. We met for the first time in Dýšina where the LET Access Tournament took place in 2016. Since then I have helped Gabi as her caddy from time to time. In summer 2018 we arranged meeting in České Budějovice where I could prepare a training camp based on balance exercises, weight trainings and endurance. In general, we were working on the improvement of Gabi´s condition. Nevertheless, we didn´t work very intensively because it could have a negative consequences in the upcoming LET Access Tournament. Anyway, those few days full of active trainings were useful for both of us and I believe there will be another possibility to work together in the future.

Eva Kunová
Evka ( profil na Atletika.cz ) je mladá atletka z Českých Budějovic, která se specializuje na krátké běhy, je zároveň členkou oddílu Sokol České Budějovice. S Evkou jsem se, ještě jakožto aktivní závodník, potkal v tréninkové skupině Jiřího Coufa. Naše cesty se podruhé protnuly v létě 2018, kdy mě Evka oslovila s možností spolupráce v oblasti atletické přípravy. Po vzájemné domluvě jsme naši spolupráci stvrdili a nyní se Eva plně připravuje pod mým vedením v atletické přípravě pro běhy na tratích do 400m. Pro mne je to premiéra v roli atletického trenéra, přesto ale věřím, že naše spolupráce bude dlouhodobá a přeji si, aby byla také úspěšná.

ENG:
Evka is a young athlete from České Budějovice specialising in short distances. She is also a member of the athletic club Sokol České Budějovice. We´ve known each other for a long time, because we used to train together in the athletic team of Jiří Couf. Last summer I was asked by Eva to establish a cooperation between us concerning her athletic preparation. After mutual agreement, Eva began to train with me as her coach and now she´s running short distances up to 400 metres. Even though it´s a new role for me, I believe that our cooperation will be long-lasting and I wish it will be successful as well.

Lukáš Chromý
Lukáš je mladý hráč baseballu z Českých Budějovic. Je členem baseballového oddílu Sokol Hluboká nad Vltavou a je také členem širší reprezentace ve své kategorii. S Lukášem spolupracujeme od podzimu 2018 a naše práce spočívá v rozvoji pohybových schopností a dovedností, správné koordinaci pohybu, celkové pohybové šikovnosti.

ENG:
Lukáš is a young baseball player from České Budějovice. He is a member of Sokol Hluboká nad Vltavou baseball club and is also a member of a wider selection of the national teams in his category. I have been cooperating with Lukáš since autumn of 2018 and our work is based on the advancement of motion abilities and skills, as well as on the right coordination and overall abilities.

Jan ‚Siky’ Tureček
Siky je hobby běžecký nadšenec, který rád absolvuje populární vytrvalostní běhy a který vinou okolností a zranění na několik let s běháním přestal. První debatu o spolupráci jsme měli na přelomu roku 2016 a 2017, kdy jsme se domluvili, že Sikymu pomohu s návratem do kondice po operaci kolene a následně s nastavením běžeckých tréninků tak, aby se mohl opět pokusit o své běžecké mety na tratích 10 km, půlmaraton, maraton. Spolupráci, resp. tréninkový systém, jsme plnohodnotně nastartovali na začátku roku 2018 a první výsledky přinesl již konec roku, kdy se Siky přiblížil ke svým nejlepším časům z předchozích let. Od té doby dále pracujeme na dosažení vytyčených met.

Siky is keen on running and he loves taking part in popular footraces. However, because of some injuries and other circumstances he had to stop his career of a hobby runner for some time. In 2016/2017 we agreed on mutual cooperation in order to improve Siky´s condition after a knee operation. Later, we aimed to make some progress so it was possible to compete in half-marathon, marathon and 10 000metres races again. The new system of training began in spring 2018 and by the end of the year Siky made a huge progress when he attacked his best results from the previous years. We have been working a lot to reach Siky´s goals since that time.